КАФЕДРА ПРОМИСЛОВОЇ ІНЖЕНЕРІЇ ТА СЕРВІСУ

Кафедра промислової інженерії та сервісу є структурним підрозділом інженерно-педагогічного факультету і забезпечує викладання дисциплін професійної та практичної підготовки за спеціальністю 015 Професійна освіта такими освітньо-професійними програмами:

  • Професійна освіта. Туризм
  • Професійна освіта. Готельно-ресторанна справа
  • Професійна освіта. Харчові технології
  • Професійна освіта. Дизайн

Кафедра розпочала свою діяльність як кафедра основ виробництва у серпні 2008 року відповідно до наказу ректора університету №187 від 14 квітня 2008 року під керівництвом кандидата педагогічних наук, професора, відмінника освіти України Андріяшина Володимира Івановича. Протягом чотирьох років Володимир Іванович працював над формуванням кадрового складу молодої кафедри, розвивав її педагогічний та науковий потенціал. Кафедра забезпечувала викладання дисциплін професійної і практичної підготовки за напрямом 6.010103 Технологічна освіта.

У 2012 році кафедру очолила кандидат педагогічних наук, доцент, професор Гуменюк Тетяна Броніславівна. Кафедру перейменували на кафедру промислової інженерії та  сервісу і в  2014 році розпочато підготовку фахівців за напрямом 6.010104 Професійна освіта (за спеціалізаціями)  (наказ МОН № 2642-л від 15.07.2014 (протокол №110 від 08.07.2014).

У період 2015-2017 р.р на кафедрі виконувалася бюджетна науково-дослідна робота № 1/15-17 «Теорія і технологія навчання в системі професійної освіти». Розроблені проекти стандартів вищої освіти України за такими спеціалізаціями «Професійна освіта. Готельно-ресторанна справа», «Професійна освіта. Харчові технології», «Професійна освіта. Туризм», «Професійна освіта. Дизайн», «Професійна освіта. Деревообробка», «Професійна освіта. Технологія виробів легкої промисловості». За результатами науково-дослідної роботи захищено 2 кандидатські дисертації під керівництвом кандидата технічних наук, професора кафедри Зубар Н.М. (Василенко О.В. «Методика навчання інноваційних ресторанних технологій майбутніх фахівців ресторанної справи у вищих навчальних закладах» (2016 р.); Шаура Аліна Юріївна «Методика навчання харчових технологій майбутніх педагогів професійної освіти» (2017 р.).

З 2019 по 2022 р. кафедру очолював доктор педагогічних наук, професор Микола Анатолійович Пригодій.

Кафедра є випусковою та профільною зі спеціальності 015 Професійна освіта за 4-ма спеціалізаціями. Це зумовлює секційну організацію діяльності за такими напрямами: технологій виробництва, дизайну, індустрії гостинності.

На кафедрі працює 12 співробітників, з яких професорсько-викладацький склад становить 7 осіб, допоміжний персонал – 5 осіб.

Діяльність кафедри здійснюється у відповідності з вимогами до даного виду структурних підрозділів університету, що відображено у відповідних документах за переліком, затвердженим у НПУ імені М. П. Драгоманова.

Підготовка фахівців здійснюється в єдності теорії, практики і контекстних наукових досліджень. Забезпечується викладання навчальних дисциплін професійної та практичної підготовки на спеціальності 015 Професійна освіта за спеціалізаціями: дизайн, готельно-ресторанна справа, харчові технології та туризм. 

Кафедра забезпечує організацію та керівництво технологічними виробничими практиками, написанням курсових робіт і бакалаврськими роботами (проектами) фахового галузевого спрямування.

Проектними міжкафедральними групами розроблено і впроваджено освітньо-професійні програми та навчальні плани. Зміст підготовки представлено в чотирьох освітньо-професійних комплексах (2022). Колективом кафедри розроблено навчально-методичні комплекси навчальних дисциплін; навчальні підручники та навчальні посібники.

Наукова робота кафедри продовжує здійснюється як ініціативна за темою «Методика використання цифрових технологій при підготовці майбутніх педагогів професійного навчання». В цьому напрямі викладачами кафедри публікуються наукові статті у фахових виданнях України, зарубіжних періодичних виданнях, зокрема й у періодиці, індексованій у наукометричних базах даних. Наукові розробки викладачів кафедри становлять основу змісту та методик навчання дисциплін професійної та практичної підготовки за спеціалізаціями по спеціальності 015 Професійна освіта.

Специфіка фахової підготовки, яку забезпечує кафедра, вимагає потужного лабораторного та виробничого фонду. Сьогодні у підпорядкуванні кафедри знаходяться 4 майстерні (технології виробів легкої промисловості, деревообробки, металообробки, образотворчого мистецтва) та навчально-лабораторний комплекс із технології харчування та ресторанного обслуговування.

   
© NPUROUNDER